Projekt

Zwierzowa Akcja Kastracja

Jeśli działasz lub chcesz zacząć działać, na rzecz zwierząt – ich bezpieczeństwa i zabezpieczenia przed cierpieniem i bezdomnością!

Jeśli uważasz, że zwierzę jest ważne i należy mu się dobre traktowanie i opieka, a ograniczenie liczby przychodzących na świat zwierząt przez przeprowadzenie zabiegów sterylizacji/kastracji jest ważnym, skutecznym i bezpiecznym sposobem działania!

Jeśli nie chcesz widzieć w drodze do sklepu, pracy czy w okolicy swojego domu – błąkających się, przestraszonych psów lub chorych i głodnych kotów, niechcianym przez nikogo!Aktualności

13 stycznia 2021

Zapraszamy Gminy do projektu

Zapraszamy Gminy do zgłaszania się do projektu
17 grudnia 2020

Szkolenia dla przedstawicieli gmin

Rozmawiamy o tworzeniu gminnych programów opieki nad zwierzętami i zapobiegania bezdomności.
15 grudnia 2020

W Gminie Godzianów trwa akcja

Do końca roku mieszkańcy gminy mogą korzystać z bezpłatnego zabiegu kastracji lub sterylizacji swojego psa lub kota.

Zwierzowa Akcja Kastracja!

O projekcie

ZWIERZowa Akcja Kastracja! oparta jest na współpracy Fundacji ZWIERZ z organizacjami społecznymi, osobami działającymi lokalnie na rzecz zwierząt oraz władzami gmin i ma na celu inicjowanie lokalnych działań na rzecz ograniczenia narodzin zwierząt domowych i kotów wolno żyjących.


Gminy, które zdecydują się na uczestnictwo w projekcie oraz przeznaczą na wykonanie zabiegów kastracji/sterylizacji oraz znakowania zwierząt co najmniej 4 000 zł otrzymają od Fundacji ZWIERZ drugie 4 000 zł oraz materiały edukacyjne i informacyjne.


Organizacje społeczne, osoby lokalnie działające na rzecz zwierząt oraz przedstawiciele gmin, uczestniczący w projekcie, wezmą udział cyklu szkoleń „Jak profesjonalnie i skutecznie działać na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt”.

Jeśli działasz lub chcesz zacząć działać na rzecz zwierząt – ich bezpieczeństwa i ochrony przed cierpieniem i bezdomnością!


Zapoznaj się z zasadami projektu

Zwierzowa Akcja Kastracja!

Idea projektu

ZWIERZowa Akcja Kastracja skierowana jest do organizacji społecznych, społecznych działaczy i aktywistów oraz gmin, chcących realnie przeciwdziałać zjawisku bezdomności zwierząt. Opiera się na założeniu, że jedynym humanitarnym i skutecznych sposobem na walczenie bezdomności zwierząt jest wprowadzenie powszechnej kastracji zwierząt przebywających pod opieką człowieka, zwierząt bezdomnych i kotów wolno żyjących oraz znakowanie ich.

Fundacja ZWIERZ będzie wspierać gminy, lokalne organizacje oraz aktywistów w skutecznym działaniu na rzecz inicjowania w gminach bezpłatnych programów kastracji zwierząt. Działania oparte będą na szerokiej współpracy Fundacji ZWIERZ, organizacji lub osoby indywidualnej oraz gmin.

Home

Wsparcie finansowe dla gminy

Wsparcie finansowe realizowane będzie w formule „pół na pół”. Każda gmina włączająca się do programu będzie zobowiązana przeznaczyć 4000 zł na bezpłatne zabiegi kastracji zwierząt właścicielskich i kotów wolno żyjących.

Fundacja ZWIERZ dołoży drugą część – kolejne 4000 zł. Środki finansowe przekazywane będą gminie w drodze porozumienia w ramach umowy darowizny.

Home

Szkolenia dla uczestników

Uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu szkoleń online „Jak profesjonalnie i skutecznie działać na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt”. Szkolenia prowadzone będą przez ekspertów, od lat zajmujących się ochroną zwierząt i zapobieganiem ich bezdomności.Home

Edukacja i informowanie o potrzebie kastracji

Uczestnicy projektu otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych i informacyjnych dot. przeciwdziałania bezdomności, promocji kastracji oraz opieki nad kotami. Materiały te będą wspierały działania podejmowane w terenie.

Home

Wsparcie w trakcie procesu współpracy z gminami

Uczestnicy programu będą mogli korzystać z indywidualnego wsparcia ekspertów z zakresu zwalczania bezdomności zwierząt m.in. poprzez korzystanie z konsultacji prawnych w zakresie ochrony zwierząt, przeciwdziałania ich bezdomności oraz kwestii związanych z uczestnictwem w projekcie.


UczestnicySzkolenia

Jak profesjonalnie i skutecznie działać na rzecz zapobiegania bezdomności zwierząt.

Szkolenia realizowane będą online za pośrednictwem platformy internetowej. Udział w pełnym cyklu szkoleń jest obowiązkowy. Szkolenia dla organizacji oraz osób indywidualnych odbywać się będą w tygodniu w godzinach wieczornych. Szkolenia dla przedstawicieli gmin organizowane będą w tygodniu w godzinach pracy urzędów.

Szczegółowy opis oraz harmonogram szkoleń pojawi się wkrótce.Jak się zgłosić do projektu?


Formularz zgłoszeniowy ZWIERZowa Akcja Kastracja

Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić i przesłać odpowiedni formularz: dla organizacji, dla osób indywidualny, dla gmin.


  Zgłoś swoją organizację do udziału w projekcie
  Proponowane gminy do objęcia wsparciem w ramach Programu:


  Czy zgłaszałeś/aś się do udziału w ZWIERZowej Akcji Kastracja! 2020/2021?
  taknie   Zgłoś swoją gminę do udziału w projekcie

   Czy w gminnym programie przeciwdziałania bezdomności zwierząt na rok 2021 uchwalony i realizowany był program kastracji zwierząt właścicielskich? *
   taknienie wiem
   Czy w gminnym programie przeciwdziałania bezdomności zwierząt na rok 2021 uchwalony i realizowany był program kastracji kotów wolno żyjących? *
   taknienie wiem


    Zgłoś się do udziału w projekcie


    Proponowane gminy do objęcia wsparciem w ramach Programu:


    Czy zgłaszałeś/aś się do udziału w ZWIERZowej Akcji Kastracja! 2020/2021?
    taknie


    Kontakt

    Masz pytania związane ze zgłoszeniem lub udziałem w projekcie ZWIERZowa Akcja Kastracja?
    Skontaktuj się z nami! Napisz kontakt@akcjakastracja.org lub zadzwoń 697 100 047

     Formularz zabezpieczony przez reCAPTCHA i Google Polityka prywatności i Regulamin

     pola oznaczone * są wymagane